15.Черноморец - 4 т.

16. Спартак (Варна) - 0 т.

БАНСКО ПОБЕДИ ПИРИН БЛАГОЕВГРАД. „КОЗЛИТЕ” БЕЗ ЗАГУБА ДО МОМЕНТА ЗА СЕЗОНА

• PDF

Банско победи Пирин Благоевград с 1:0 в дербито от поредния кръг на „Б” групата. Срещата се игра в петък заради изборите в неделя. Мачът освен като дерби на Пиринския край е и своеобразно дерби между лидера в „Б” групата Пирин и непобедения до момента отбор на Банско. Всъщност със спечелената победа днес възпитнаиците на Александър Томаш продължават да са без загуба в официален мач този сезон.

Единственият гол в мача вкара бившият футболист на Пирин Благоевград Борислав Хазуров в 18-ата минута. Той засече центриране на Костадин Слаев, топката се отби в гредата и влезе в мрежата. До края на полувремето вратарят на Пирин Костов отрази опасен удар на Любо Витанов. Въпреки че изоставаха в резултата благоевградчани през второто полувреме не успяха да създадат положения, като двете най-чисти положения пропусна Мартин Тошев.

МЛАДИТЕ ФУТБОЛНИ НАДЕЖДИ НА БАНСКО С КУПА ОТ МЕЖДУНАРОДЕН ТУРНИР

• PDF

Два български отбора триумфираха в своите възрастови групи на традиционния международен детско-юношески турнир по футбол „Морски звезди" за купа „Алиот", който се проведе на терените в курорта „Албена" и Оброчище.

Момчетата на Банско спечелиха титлата при родените футболисти през 2003 г., като на финала надиграха с 4-0 украинския ФК Диназ от Вишгород.
ЦСКА стана шампион при набор 1999 г. след успех с 5-0 на финала над руския МВА Москва.

Организаторите връчиха множество индивидуални и предметни награди.

• PDF

Отборът на Банско се наложи като домакин над Ботев (Гълъбово) с 0:2 в среща от петия кръг на Българското футболно първенство Б-група. Мачът се изигра тази неделя на стадион Свети Петър в курортния град.

Първата половина на срещата премина при равностойна игра и двата отбора се прибраха в съблекалните при нулево равенство. Домакините започнаха силно второто полувреме и резултатът не закъсня.

Борислав Хазуров отбеляза първия гол за банскалии. Гостите от Ботев се хвърлиха в атака и на няколко пъти бяха близо до отбелязването на изравнително попадение. Само късметът и гредата опазиха вратата на банскалии.

Второто попадение в срещата стана дело на Георги Фикин и беше направено в допълнителното време. След петия кръг отборът на Банско се намира на второ място във временното класиране с 11 точки.